Modne fryzury dla Ciebie
Modne fryzury dla Ciebie Modne fryzury dla Ciebie

Najodpowiedniejsze fryzury do okrągłej twarzy

Modne fryzury dla Ciebie

Nie od dziś wiadomo, że właściwe uczesanie może wyeksponować to, co w naszej twarzy jest najładniejsze lub skorygować pewne mankamenty naszej urody. Nie zawsze fryzury uznane za najpiękniejsze są dla nas najlepsze – są nimi za to uczesania, w których wyglądamy najpiękniej. To zaś, czy dana fryzura jest dla nas odpowiednia, zależy przede wszystkim od kształtu naszej twarzy. Najczęściej problem doboru fryzury zgłaszają osoby o twarzy okrągłej.


Kiedy należy uznać, że nasza twarz jest okrągła? Kiedy nasze czoło jest raczej niskie, kości policzkowe są raczej słabo zarysowane, a nasza broda jest raczej mała i zwęża się ku dołowi. Jeżeli zaś trudno nam to samodzielnie ocenić, dobrze jest znaleźć zdjęcie, na którym mamy związane włosy i widać całą, naszą twarz. Wystarczy zaznaczyć na nim kontur ołówkiem – to pozwoli nam określić kształt naszej twarzy. Jeżeli już wiemy, że nasza twarz jest okrągła, pora dowiedzieć się, jakie fryzury są dla niej odpowiednie. Najlepiej jest zrezygnować z grzywki, jednak jeśli przyzwyczajenie jest od nas silniejsze – zdecydujmy się na grzywkę wycieniowaną i na ukos. Unikajmy gładkich uczesań – one dodatkowo optycznie zaokrąglają twarz.

Jeżeli mamy długie gęste włosy, dobrze jest nosić je wyprostowane, jednak wbrew powszechnej opinii wycieniowanie ich jest dobrym pomysłem – podkreśla bowiem nasze kości policzkowe. Jeżeli mamy półdługie włosy, dobrze jest zrobić pazurki, które będą opadały na nasze policzki – wyszczupli to twarz. Tak za pomocą uczesania można „poprawić” naturę, jednak istnieją fryzury, które mogą pogorszyć nasz wygląd. W przypadku twarzy okrągłej, będą to fryzury krótkie i bujne, unikajmy zatem drastycznego skracania włosów i loków.
 

Modne fryzury dla Ciebie